Leden 2014

Album ro(c)ku 2013

28. ledna 2014 v 21:51 Vzkazíky
Čus, po delší době jsem zase navštívila tuhle bezvýznamnou stránku..a tak mě napadlo, že bych tu mohla udělat anketu o nejlepší vydaný album v roce 2013..nojo, ale pak mě došlo, že ty moje slinty nikoho nezajímaj, ale co..já sem prostě napíšu svůj názor a vy se klidně můžete připojit v komentářích :-)

O nejlepším albu (tedy pro mě) nemusím dlouho přemýšlet. Pro mě je jasnou jedničkou 13 od Black Sabbath. Četla jsem několik hodnocení a kritici si stěžují, že tam postrádají hity typu Iron Man, Paranoid, atd. Což nechápu, protože to jsou hity, který už těžko někdo předčí. Já jsem s tím albem naprosto spokojená a několik songů mě tam vážně chytlo. Jediný co mě mrzí, že jsem nebyla na koncertu Black Sabbath a už se mi to asi bohužel nikdy nepoštěstí..Obdivuju ale tuhle kapelu, že se dokázali dát po těch několik desítkách let zase dohromady. Obdivuju Ozzyho, kterej byl skoro půl života na drogách teď v 65 ze sebe na podiu dokáže vydat maximum, tak jako tomu bylo vždycky! Black Sabbath a jejich "třináctka" je pro mě prostě Number one.

V roce 2013 vydala moje nejoblíbenější kapela Doga živák 25 let rock n'rollu, kterej je jak na DVD tak na CD a natáčel se na poslední Noci plné hvězd, kde byla atmosféra opravdu úžasná. Samozřejmě mám doma originál. Je to jediná kapela od který si tyhle věci poctivě kupuju, protože vím, že to jsou vždy rozumně uložený prachy. Obdivuju tuhle kapelu, že dokázali vydržet tak dlouho spolu (někteří z nich) a vydat spoustu dobrejch desek. Vždycky mě fascinuje, jakou dokážou udělat show během koncertu, to se prostě nikdy neomrzí.

Taky kapela Traktor vydala v roce 2013 svoji čtvrtou řadovou desku Alcatra'n'z, která opravdu stojí za poslech. Byla jsem na jejich koncertě, když měli turné s Mirem Šmajdou. A už na koncertě mě vážně zaujali songem jako je Defenestrace nebo Přítel Gump. Jsem ráda, že jsem tuhle kapelu poznala a moje hudební povědomí je zas o krok dál. Myslím si, že je to kapela, která by to mohla někam dotáhnout. Narozdíl od komerčních Kabátů jsou fanstastický!

I liberecká kapela Krucipüsk vydala svoje album Boombay. Pár písniček mě zaujalo, ale nadruhou stranu mě to moc nenadchlo. Jejich poslední fakt libový album je podle mě Druide, tam si nasadili laťku hodně vysoko. I když alba po ní, jako Ahoj, Amen a Rodinnej diktát nebyly zas tak špatný, u mě vede prostě Druide. Na živo jsou Krucipüsk stejně pořád okouzlující, mám je ráda.

No..mojí bezvýznamnou hitparádu bych uzavřela albem Paradigm Shift od Kornů. Starý Korny bez tý spousty elektronický muziky jsem měla mnohem radši. Ale i na týhle placce mě zaujaly songy jako Love & Meth, Lullaby for a Sadist atd.

No a jestli tohle bude někdo číst, byla bych ráda, kdyby aspoň zanechal komentář a v něm svůj bezvýznamnej názor, jako je ten můj :-)